Profi Credit jednym z głównych partnerów UNICEF

Dla Profi Credit, jako jednego z wiodących przedsiębiorstw finansowych, działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są szczególnie istotne. Ze względu na specyfikę naszej działalności, w której bliskość i zrozumienie drugiego człowieka są fundamentem efektywnego prowadzenia biznesu, w obszarze CSR (ang. Corporate Social Responsibility) również kierujemy się tymi wartościami. Będąc obecnymi na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, uważnie przyglądamy się zarówno problemom lokalnych społeczności, jak i tym dotyczącym regionu, kontynentu i całej planety.

Działając na terenie wielu polskich miast, czujemy się zobowiązani, by aktywnie uczestniczyć w życiu ich mieszkańców, rozumieć potrzeby ludzi i wspierać inicjatywy dla nich ważne. Firma Profi Credit angażuje się w przedsięwzięcia niosące korzyści lokalnym społecznościom – sponsoruje i otacza opieką patronacką akcje na rzecz grup zagrożonych wykluczeniem społecznym, promujące rozwój dzieci i młodzieży, oraz zwiększające świadomość finansową obywateli.

Jako organizacja funkcjonująca w wymiarze międzynarodowym, mamy świadomość wyzwań i zagrożeń, przed jakimi stoi dziś ludzkość. Niedożywienie, niedobory wody pitnej czy epidemie dziesiątkujące społeczeństwa w różnych zakątkach globu, postrzegamy jako problemy, których rozwiązanie stanowić powinno cel nie tylko dla narodów bezpośrednio nimi dotkniętych, lecz dla wszystkich mieszkańców planety. Z tego względu, aktywnie wspieramy działalność organizacji międzynarodowych, dbających o poprawę warunków życia ludzi.

Pomoc nie zna granic – Profi Credit jednym z głównych partnerów organizacji UNICEF

unicefW 2014 roku po raz kolejny dołączyliśmy do grona głównych partnerów organizacji humanitarnej UNICEF. Jest to największa międzynarodowa fundacja działająca pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych, troszcząca się o losy dzieci na całym świecie. UNICEF działa na terenie 157 państw, dostarczając ratujące życie szczepionki, budując szkoły, pomagając najmłodszym ofiarom klęsk humanitarnych. Filozofia, zgodnie z którą działa UNICEF to równe prawo każdego dziecka do zdrowego, bezpiecznego dzieciństwa i równego rozwoju, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy wyznawanej religii. W pełni utożsamiamy się z tymi wartościami. Firma Profi Credit wspiera UNICEF w dążeniach do urzeczywistniania postulowanych przez organizację celów. Tylko w 2014 roku na rzecz czeskiego UNICEF przekazaliśmy 100 tysięcy koron czeskich, które pozwolą wesprzeć dzieci z krajów dotkniętych epidemią wirusa ebola. Ponadto, aktywnie uczestniczyliśmy w organizowanej przez czeski UNICEF zbiórce pieniędzy na szczepienia przeciwko sześciu śmiertelnym chorobom dziesiątkującym ludność na kontynencie afrykańskim. Akcja pozwoliła zebrać ponad 3 mln koron, dzięki którym szczepionki trafią do 5 000 dzieci.
 

Długofalowo znaczy skutecznie

detiUważamy, że najbardziej efektywną formą pomocy jest ta udzielana długofalowo i systematycznie. Chcemy angażować się w projekty, które przynoszą widoczne efekty zarówno w perspektywie kilku tygodni, jak i kilku lat. Wierzymy, że w ten sposób możemy najskuteczniej pomagać grupom i osobom najbardziej potrzebującym wsparcia.

Profi Credit od kilku lat wspomaga finansowo Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej. Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu, grupa pięciuset podopiecznych Centrum będzie mogła skuteczniej przezwyciężać trudne sytuacje życiowe.

Firma Profi Credit jest partnerem programu PAJACYK, który w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej organizuje akcję dożywiania dzieci w szkołach. Walkę z niedożywieniem postrzegamy jako swój obowiązek, a każdy wydany dzieciom ciepły posiłek uważamy za sukces, który motywuje nas, by dalej pomagać.

Blisko ludzi

Działając od ponad 10 lat na terenie całej Polski, widzimy jak istotną rolę w życiu lokalnych społeczności odgrywają inicjatywy na rzecz kultury, sportu i rekreacji. Z zaangażowaniem wspieramy tego rodzaju przedsięwzięcia – na poziomie lokalnym i krajowym.

  • Firma Profi Credit była jednym z głównych sponsorów Reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej Kobiet w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2007 we Francji. Po dwóch meczach z Ukrainą i dwóch z Serbią, Polska kadra znalazła się w gronie 8 najlepszych drużyn świata.
  • Największy festyn dziecięcy w Bielsku-Białej O Uśmiech Dziecka nie pozostał bez wsparcia Profi Credit. Była to już siódma edycja tego wydarzenia, które jest formą podziękowania dzieciom i szkołom uczestniczącym w organizacji praktyk studentów Kolegium Nauczycielskiego w Bielsku-Białej (największej placówki tego typu w Polsce). W festynie wzięło udział prawie 1 000 dzieci. Profi Credit z dumą przygląda się i wspiera miejsca w Bielsku-Białej, które wyróżniają się na scenie ogólnopolskiej oraz integrują ze sobą wszystkie pokolenia.detsky domov marketa
  • Sponsorujemy również wydarzenia podtrzymujące wielowiekowe tradycje. Wspieramy inicjatywy mające na celu przekonanie młodych ludzi do kultywowania lokalnych zwyczajów, promowania lokalnej kultury i bycia dumnym ze swych korzeni. Dobrym przykładem były Sobótki - Wianki – Świętojanki w Kaliszu – zabawa z okazji nocy świętojańskiej. W czasie imprezy miały miejsce liczne występy artystyczne i konkursy. Byliśmy również sponsorem Majówki w Rudzie Śląskiej. Liczne konkursy, degustacje i koncerty spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców miasta.
  • Firma Profi Credit była jednym ze sponsorów Moto - Show w Toruniu - festynu z pokazami straży pożarnej, pojazdów wojskowych i motocykli. Impreza utrzymana w konwencji pikniku rodzinnego była niezwykłą dla entuzjastów motoryzacji w każdym wieku.
  • Sponsorowaliśmy również dwudniową imprezę Dni Białej Podlaskiej. Przybyli mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w zabawach, zawodach i konkursach.

Docenieni przez klientów i branżę. Certyfikat Komisji Etyki KPF

kpfW czerwcu 2012 roku otrzymaliśmy Certyfikat Komisji Etyki Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Wyróżnienie potwierdza, że działamy w zgodzie z najwyższymi standardami etycznymi, za najwyższą wartość mając dobro naszych klientów.